RC CTP

LOKALITA: Zlín (ZL kraj)
STAV: vyzvaná soutěž
STUDIE: 2021

V rámci vyzvané soutěže jsme představili náš návrh na novou podobu budovy Centroprojektu ve Zlíně.

Celkový koncept jsme pojali jako vytvoření pavilonu v zeleni obklopeném pobytovými plochami. Poloha stavby v blízkosti významných budov města umožňuje docházkovou vzdálenost 10 minut v duchu hesla „Město pro lidi“.

Navazujeme na současné hmotové řešení a volně také transformovaným členěním fasády. Funkčně budovu na část s kancelářskými a komerčními prostory a část s bytovými jednotkami nečleníme typicky horizontálně po podlažích, ale svisle v blocích podle světových stran. Toto vhodné rozložení funkcí umožňuje výhodnou orientaci kancelářských a komerčních prostor směrem na sever k výhledu na město a část s byty na jih a východ do zeleně. 

Původní hmotu rozšiřujeme o nástavbu dvou podlaží a přístavbu konstrukce balkonů a lodžií k bytům.

Významnými prvky návrhu je veřejný předprostor a okolí stavby a blízkost tzv. Kudlovské přehrady. V interiéru dominuje vnitřní zasklené atrium jako spojující prvek všech částí domu. Vložený architektonický prvek prochází vertikálně vnitřním atriem a vychází až do venkovního prostoru.Přidanou hodnotu tvoří střešní pobytová terasa s výhledem na město se zelení, grill spotem, sportovním vyžitím s možností pro konání eventů.

Důležitým aspektem návrhu je udržitelnost stavby: vhodná orientace, pasivní stínění, přirozené větrání díky atriu a použití dalších technologií. A v neposlední řadě také pěší a cyklo dostupnost se zázemím pro cyklisty.

 

Vizualizace Mangoshake studio, mangoshake.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *